Pousada Recanto Das Ondas
| Wi-Fi | Gratis parkering | Simbassäng Utomhusbassäng |
| Privat strand Strand | Husdjur Husdjur tillåtna |
Det bekväma hotellet Pousada Recanto Das Ondas Saquarema erbjuder gästerna närhet till Praia de Jacone, som ligger cirka 8 minuters promenad bort. Dessutom har detta hotell en trädgård där gästerna kan hitta uteplats.
Museu de Conhecimentos Gerais de Jacone finns cirka 3 km bort.
Privata badrum ingår i rummen. Rummen erbjuder utsikt över bergen.
Gästerna erbjuds en frukostbuffé.
- Lokala sevärdheter
- Museu de Conhecimentos Gerais de Jacone3,5 km
- Jacone strand2 km
- Lagoa de Jacone1 km
- Praia de Jacone500 m
- Flygplatser
- Cabo Frio Flygplats71 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Gratis parkering
- Husdjur tillåtna
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Strand
- Solsängar
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Grunda delen
Service
- Välkomstdryck
På rummet
- Uteplats
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det parkeringsplatser vid det bekväma hotellet Pousada Recanto Das Ondas?
Privat parkering finns på det bekväma hotellet Pousada Recanto Das Ondas gratis. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Pousada Recanto Das Ondas?
Hotellet Pousada Recanto Das Ondas erbjuder Rum med Queen size-säng, Familjesvit och Standard Familjerum med Queen size-säng att välja mellan. - ❓
Vilken typ av pool finns det på hotellet Pousada Recanto Das Ondas?
Hotellet Pousada Recanto Das Ondas har en utomhuspool.